Image

AMTech

Aviācijas un kosmosa mehatronikas tehniķa mācību programmas izstrāde.

Ziņas

Image

Aviācijas aviācijas un kosmosa mehatronikas tehniķa starpvalstu vajadzību analīzes rezultāti

AMTech, novatoriskais starptautiskais projekts, kura mērķis ir pārveidot profesionālo izglītību aviācijas jomā, ar lepnumu paziņo par visaptverošas starpvalstu vajadzību analīzes publicēšanu, kurā galvenā uzmanība pievērsta prasmēm un kompetencēm, kas ir būtiskas panākumiem bezpilota lidaparātu nozarē. Šī analīze, kas ir nozīmīgs AMTech iniciatīvas pavērsiens, atklāj īpašās prasības, kas nepieciešamas indivīdiem, lai konkurētu, darbotos un nodrošinātu nodarbinātību strauji augošajā dronu nozarē.
 
Vajadzību analīzē ir aplūkotas pašreizējās nepilnības esošajās ar aviāciju saistītās profesijās, piemēram, gaisa kuģu mehāniķi un lidojumu aprīkojuma inženieri, uzsverot būtisko vajadzību pēc mehatronikas un informātikas prasmēm. Īpaši ietekmējot MVU aviācijas nozarē, tostarp bezpilota lidaparātu ražotājus, analīze sniedz vērtīgu ieskatu par izaicinājumiem, ar kuriem šie uzņēmumi saskaras, meklējot darbiniekus ar pareizo prasmju kopumu un kompetencēm.

AMTech apņemšanās novērst prasmju trūkumu dronu nozarē ir skaidri redzama šajā detalizētajā starpvalstu vajadzību analīzē, piedāvājot stratēģisku ceļvedi profesionālās izglītības un apmācības saskaņošanai ar dinamiskajām darba tirgus prasībām.

Analīzes rezultāti liecina, ka ir paredzams, ka bezpilota lidaparātu (pazīstams arī kā bezpilota lidaparātu) nozarei būs ES aeronautikas nozares nodarbinātības, inovācijas un attīstības spēks. Dronu rūpnieciskā pielietošana sniedz labumu plašai nozaru grupai (lauksaimniecība, enerģētika, sabiedriskā drošība, e-komercija, mobilitāte utt.), kas rada ievērojamu papildu ietekmi uz uzņēmējiem, kas darbojas šajos tirgos.

Neraugoties uz lielo tehnoloģiju sasniegumu, kas novērots pēdējo desmit gadu laikā, ir vajadzīgi turpmāki pētniecības un attīstības centieni, lai palielinātu vērtību, ko bezpilota lidaparātu nozare var radīt galalietotājiem. Lielākā daļa potenciālo rūpniecisko lietojumu joprojām ir eksperimentēšanas sākuma stadijā, un sabiedrības domas joprojām dalās par bažām par privātumu un drošību.

Regulatoru darba mērķis ir atvieglot šīs jaunās parādības sociālo pieņemšanu, neradot pārmērīgu slogu inovācijas ceļiem, ko izseko daudzas jaunas organizācijas, kas darbojas bezpilota gaisa kuģu nozarē.

Konkurences perspektīvas uzņēmumiem bezpilota lidaparātu nozarē ir spilgtas un ļoti daudzsološas, taču, no otras puses, nozarē var rasties profesionālu profilu trūkums, kas nodrošina šīs jaunās jaunākās tehnoloģijas lielo tehnoloģisko efektivitāti.

Šajā ziņojumā veiktās analīzes mērķis ir īsā un visaptverošā formātā novērtēt apmācības vajadzības, informējot par aviācijas un kosmosa mehatronikas tehniķu mācību programmas dizainu, struktūru un sekojošiem mācību rezultātiem.

No literatūras ekstrapolētās atsauces kaut kā norāda uz to, kādai šai mācību programmai vajadzētu izskatīties profesionālās izglītības līmenī, kādas varētu būt zināšanas un prasmes, ko aiztur šāds profesionālais profils utt., taču lielākā daļa pūļu tika ieguldīta datu interpretācijā un atkodēšanā, lai veidotu arhetips, kas joprojām ir tapšanas stadijā. Apkopotie dati un resursi ļāva mums sistematizēt ideālu mācību programmu ietvaru ar dronu apkopi saistītām darbībām, kas patiešām atbilstu profesionālajam profilam, ko meklē šis projekts, kā arī apmācību un izglītības pakalpojumu sniedzēju vajadzībām.

Lai piekļūtu pilnam pārskatam un citiem resursiem, ko ģenerējuši AMTech partneri, lūdzu, apmeklējiet: www.amtechtraining.eu